21 Kasım 2017 | NETAFİM Türkiye Genel Müdürü Ofer Oveed, Vodafone Akıllı Köy`ü Ziyaret Etti..

NETAFİM Türkiye Genel Müdürü Ofer Oveed 21.11.2017, Salı günü Vodafone Akıllı Köy'ü ziyaret etti.

Akıllı sulama teknolojilerinde dünya lideri olan Netafim'in Türkiye Genel Müdürü Ofer Oveed modern sulama yöntemleriyle tarımsal faaliyetlerde su tasarrufu ve verimlilik artışı hedefleyen Vodafone Akıllı Köy' ü ziyaret etti. Ziyareti sırasında Ofer Oveed 'a Pazarlama Müdürü Harun Kendir eşlik etti.

İleri teknolojinin büyük yatırımcılara sağladığı olanakları kırsalda aile çiftçiliğiyle buluşturarak, küçük üreticilerin verim ve karlılığını artırmayı amaçlayan Vodafone Akıllı Köy'de yapılan çalışmaların yer aldığı sunum anlatımı yapıldı.

TABİT Akıllı Tarım Teknolojileri A.Ş Tarımsal Teknoloji Bölüm Başkanı Orhan Kurt, İş Ortakları Yöneticisi Funda Üstündağ'ın katılımıyla gerçekleşen toplantıda Ziraat Mühendisi Görkem Eren Özdemir, Vodafone Akıllı Köy' ün geleneksel tarım yöntemlerini ileri teknolojinin olanaklarıyla birleştiren, tarımsal üretimdeki verimliliği bilgi ve teknoloji ile artırmayı hedeflediğini ve önce Türkiye'de sonra dünyada model olacağını dile getirdi.

Vodafone Akıllı Köy ziyareti memnuniyetini belirten NETAFİM Türkiye Genel Müdürü Ofer Oveed, sürdürülebilir bir gelecek için akıllı damlama ve mikro sulama çözümleri ile kırsal yaşam modeli oluşturmayı hedefleyen Vodafone Akıllı Köy projesinde yer almaktan mutluluk duyduklarını Vodafone Akıllı Köy'de uygulamaya geçirilen teknolojilerimizle ve uzman ekiplerimizle destek vermeye hazır olduklarını dile getirdi.

Toplantının ardından çiftçilerin hayatını kolaylaştıracak pek çok imkan sunan Vodafone Akıllı Köy uygulama sahasını gezildi. Gezi sırasında yapılan çalışmalar hakkında yerinde bilgilendirme yapıldı. Gezinin ardından Netafim Türkiye Genel Müdürü Ofer Oveed ve Pazarlama Müdürü Harun Kendir, kendilerine armağan edilen zeytin fidanlarına isimlerinin yazılı olduğu kartı taktı.

 

Yorum Yaz

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Mesajınız
Resimdeki metni yazınız
 

Yorumlar

Henüz bir yorum yazılmadı.