13 Şubat 2018 | Üzüm Bağlarımızın Budaması Yapıldı

Üretimi bilgi ve teknoloji ile buluşturan verim ve karlılığı artıracak uygulamaların yapıldığı eğitim, inovasyon ve uygulama merkezi Vodafone Akıllı Köy'de budama eğitimi yapıldı.

Modern meyvecilik alanında bağ kurulumu çözümleriyle Vodafone Akıllı Köy' de yerini alan Asma Tarım Kurucusu İsmail Atliya, Vodafone Akıllı Köy kampüsünü ziyaret etti. Gerçekleştirmiş olduğu ziyarette TABİT Akıllı Tarım Teknolojileri Kurucu Ortağı Tülin Akın, Vodafone Akıllı Köy Genel Müdürü Nur Gezer Karataş,  Ziraat Mühendisi Görkem Eren Özdemir ile bir araya gelen Atliya, yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Toplantının ardından Vodafone Akıllı Köy Ziraat Mühendisi Özdemir bitkisel üretim alanını dolaşan Atliya,  Vodafone Akıllı Köy uygulama sahasında yetiştirilen Asma Tarım üzüm bağlarının mevcut durumunu inceledi. Atliya, üzüm bağların gelişimini inceledikten sonra bağların budamasını yapacak olan Vodafone Akıllı Köy ekibine uygulamalı eğitim verdi. Bağlarda kışlık budama ve bakımını anlatan Atliya, bağcılıkta uygulanan budama şekillerini anlattı. Budama yapılırken dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında bilgi veren Atliya, asmaların çeşidin gerektirdiği şekilde budanmasını, bırakılacak ürün çubuklarının sağlıklı ve pişkin olmasına dikkat edilmesi gerektiğini ifade etti.


Yorum Yaz

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Mesajınız
Resimdeki metni yazınız
 

Yorumlar

Henüz bir yorum yazılmadı.