13 Şubat 2018 | Vodafone Akıllı Köy Marulları, Migros Raflarında

Üretimin verimini bilgi ve iletişim teknolojileriyle artıran ve akıllı tarım teknolojileri ile Vodafone Akıllı Köy bitkisel üretim alanında yetiştirilen marullar, Migros raflarında yer alacak.

Dengeli beslenme ve fiziksel aktivitenin önemine vurgu yapan ve tüketicilerin en iyi tarım ürünlerini güvenle almaları için İyi Tarım Uygulamalarına tabi olan ürünlerini raflarında bulunduran Migros, üretimin verimini bilgi ve iletişim teknolojileriyle sürdürülebilir kırsal kalkınma hedefiyle çalışmalar yapan Vodafone Akıllı Köy' ün bitkisel üretim alanında yetiştirmiş olduğu ürünlerini tercih etti.

Örtüaltı sebze yetiştiriciliğinde AG Tohum firmasına ait Vaidosa, Tuska ve Nissena Marul ve Endive çeşidi marulların yetiştirildiği iyi tarım uygulamaları sertifikasına sahip olan yüksek tünellerdeki marulların hasadı yapıldı. Sebzelerin gelişiminde verimlilik artışı sağlayan Netafim'in tarımsal sulamada etkin, ekonomik ve sürdürülebilir çözüler sunabilmek için akıllı damla ve mikro sulama ürünlerini geliştiren Netafim sulama yöntemleri uygulandı.

Tarım ve hayvancılık alanında uzun süredir faaliyet gösteren YEM-MİKS Ant Gübre'nin sağladığı gübre çeşitleriyle marulların kök ve vejatatif gelişimi takip edildi. Ayrıca sebzelerin gelişim döneminde Önallar Tarım Makinaları ekipmanları ile kontrollü ilaçlama yapıldı.


Yorum Yaz

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Mesajınız
Resimdeki metni yazınız
 

Yorumlar

Henüz bir yorum yazılmadı.