20 Şubat 2018 | Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Vodafone Akıllı Köy`ü Ziyaret Etti

Dünyanın ve Türkiye'nin uçtan uca dijital teknolojiler ile donatılmış ilk akıllı köyü Vodafone Akıllı Köy' ü, Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık ziyaret etti.

Vodafone Türkiye ve TABİT ortaklığında kırsal alanda kalkınmaya destek olma hedefiyle Aydın'da hayata geçirilen, dünyanın ve Türkiye'nin ilk akıllı Köyü olma yoluyla hızla ilerleyen Vodafone Akıllı Köy' ü Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık ziyaret etti.

Geleneksel tarım yöntemlerini teknolojinin olanaklarıyla birleştiren, üretimin verimini bilgi ve iletişim teknolojileriyle artırmayı, üretimin standartlarını nitelikli bilgiyle yükseltmeyi tek bir hedef haline getiren yeni nesil kırsal yaşam modeli Vodafone Akıllı Köy'deki son gelişmeleri ve gelecek hedefleri hakkında Vodafone Akıllı Köy Genel Müdürü Nur Gezer Karataş'tan bilgi aldı.

 Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık'a ve eşlik eden heyete, Vodafone Akıllı Köy'de çiftçiliği daha çok tercih edilen bir meslek haline getiren üretimin verimini bilgi ve iletişim teknolojileriyle artırmak üzere kurulan yükske tünel seralar, malçlı üretim, sensör teknolojisi, tarımsal NFC teknolojisi gibi uygulamalar hakkında ayrıntılı bilgi verildi.

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Aydın'ın Kasaplar Köyü'nde hayata geçirilen Vodafone Akıllı Köy projesi için tebrik ederek Vodafone Akıllı Köy'ün başarılarının devamını diledi.  Saha gezintisi sırasında Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, kendisine armağan edilen zeytin fidanına isminin yazılı olduğu kartı bağladı.


Yorum Yaz

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Mesajınız
Resimdeki metni yazınız
 

Yorumlar

Henüz bir yorum yazılmadı.