04 Kasım 2018 | İstanbul Bilgi Üniversitesi Akademisyenleri, Vodafone Akıllı Köy'ü Ziyaret ..

Geleneksel tarım yöntemleri teknoloji ile buluşturan Vodafone Akıllı Köy, ulusal ve uluslararası akademisyenleri ağırlamaya devam ediyor.

Çiftçi, kamu ve özel sektörü aynı çatı altında toplayarak ortak bir gelecek oluşturmak amacıyla, sürdürülebilir çalışmalar geliştiren ve birçok ziyaretçiyi ağırlayan Vodafone Akıllı Köy'ün son konukları İstanbul Bilgi Üniversitesi akademisyenleri oldu.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Doç.Dr. Itır Erhart, Dr.Öğr.Üyesi Yiğit Dağhan Gökdel, Dr.Öğr.Üyesi Baykal Sarıoğlu ve Proje Ofisi Koordinatörü Eda Tiryaki'ye Vodafone Akıllı Köy'ü ziyaret etti.

Gerçekleşen ziyarette çiftçilerin verimliliğini, karlılığını ve buna bağlı olarak yaşam kalitelerini artırmayı hedefleyen Vodafone Akıllı Köy'de yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verildi. TABİT AR-GE Müdürü Orhan Kurt ile birlikte saha sunumu gerçekleşti.

Vodafone Akıllı Köy akıllı sulama sistemleri, seracılık ve modern meyvecilik, nem sensörleri, meteoroloji istasyonu, erken uyarı sistemleri,  bitkisel üretim, akıllı mera, toplu sağım ve hayvan takip sistemleri, arıcılık ve takip otomasyonu, tarımsal veri izleme merkezi hakkında yerinde bilgilendirme yapıldı.   Ulusal ve uluslararası Vodafone Akıllı Köy iş ortaklarının yapmış olduğu çalışmalar aktarıldı.

Vodafone Akıllı Köy'de tarım ve teknolojinin bir arada olması ve beraberinde sosyal çalışmalara da yer verilmesinin heyecan verici olduğunu belirten akademisyen emeği geçen herkesi tebrik etti. Vodafone Akıllı Köy teknik saha gezisinin ardından ziyaretin anısına kendilerine hatıra zeytin fidanı hediye edildi.


Yorum Yaz

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Mesajınız
Resimdeki metni yazınız
 

Yorumlar

Henüz bir yorum yazılmadı.