10 Kasım 2018 | Axa Sigorta CEO'su Yavuz Ölken Vodafone Akıllı Köy'de!

Geleneksel tarım yöntemlerini teknoloji ile buluşturan Vodafone Akıllı Köy, Axa Sigorta CEO'su Yavuz Ölken'i ağırladı.

Vodafone Akıllı Köy 'ü ziyaret eden Axa Sigorta CEO'su Yavuz Ölken ve eşi Nalan Ölken TABİT Akıllı Tarım Teknolojileri Kurucusu Tülin Akın ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Coşkun Yıldırım ile bir araya geldi.

Köyden kente göçün önüne geçmeyi ve çiftçilerin verimliliğini, karlılığını ve buna bağlı olarak yaşam kalitelerini artırmayı hedefleyen TABİT'in hikâyesi anlatıldı. Kırsalı geleceğe hazırlayan TABİT'in bugüne kadar yapmış olduğu çalışmalardan bahsedildi.

Vodafone Akıllı Köy teknik saha gezisi ile başlayan gezi turunda Axa Ceo'su Yavuz Ölken ve eşi Nalan Ölken'e TABİT Kurucusu Tülin Akın ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Coşkun Yıldırım ve AR-GE Müdürü Orhan Kurt eşlik etti. Tarımsal teknolojilerin anlatımıyla başlayan gezide bu teknolojilerin çiftçilere sağladığı olanakları anlatıldı. Bitkisel üretim alanı ile devam eden gezide, yüksek tünel seralarda yetiştirilen marullar, malçlı yetiştiricilik, yüksek tünel seralar ve sera sensör teknolojileri anlatıldı. Uygulama sahasında bulunan modern meyvecilik alanındaki çeşitlerden bahsedildi. Ardından Akıllı Mera ile devam eden gezide ziyaretçilere, akıllı merada bulunan akıllı kapı sistemi, süt sağım tesisi ve sürü yönetim sistemi hakkında bilgi verildi.

Vodafone Akıllı Köy teknik saha gezisinin ardından geleneksel tarım yöntemlerinin teknoloji ile buluştuğu Vodafone Akıllı Köy'ün, vizyonu ve çalışmalarının yer aldığı tanıtım, girişimci kadın çiftçi projesi, çiftçilerin teknolojiyle tanışma hikayesi ve sütün teknoloji ile buluşma hikayesinin videoları izletildi.

İlham veren birçok hikaye ile birlikte tarımda teknolojinin birbirini tamamlıyor olmasının heyecan verici ve merak uyandırıcı olduğunu dile getiren Ölken, TABİT ailesi başta olmak üzere, Vodafone Akıllı Köy iş ortakları ve emeği geçen herkesi tebrik etti.

Yorum Yaz

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Mesajınız
Resimdeki metni yazınız
 

Yorumlar

Henüz bir yorum yazılmadı.